Strona główna > Eksperci

Eksperci


lek. med. Grażyna Bogutyn
specjalista ginekolog - położnik


Lekarz specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie ginekologii, położnictwa i uroginekologii. Starszy asystent Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Specjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera. Położnik z zamiłowania. Zajmuje się przygotowaniem kobiety do ciąży, opieką nad kobietą ciężarną, prowadzeniem porodów. Współtwórczyni Szkoły Rodzenia Eco Partus.
Przyjmuje w gabinetach "Medico" w Krakowie.Anna Jastrzębska
położna


W swoim zawodzie, który jest jednocześnie jej pasją, pracuje od 19 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na oddziale ginekologiczno-położniczym, sali porodowej, oddziale intensywnej terapii. Kocha pracę na Sali Porodowej, towarzyszyła wielu narodzinom. Z zapałem przygotowuje przyszłych rodziców do porodu. Bycie położną to dla mnie wielkie wyzwanie, które cały czas uczy mnie szacunku i pokory do misji, jaką jest uczestnictwo w narodzinach.

Bycie położną to dla mnie wielkie wyzwanie, które cały czas uczy mnie szacunku i pokory do misji, jaką jest uczestnictwo w narodzinach.

Cały czas podnosi swoje kwalifikacje. W 2006 roku ukończyła studia licencjackie z położnictwa, w 2010 roku ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa położniczego, bierze udział w licznych szkoleniach. Obecnie pracuje na bloku porodowym Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera oraz w Szkole Rodzenia Eco Partus.


Lucyna Mirzyńska
położna dyplomowana, specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego


Ukończyła kurs Nauczycieli Metod Naturalnego Planowania Rodziny, kurs dla położnych środowiskowo - rodzinnych oraz liczne kursy i szkolenia: pielęgniarstwo alergologiczne, szczepień, prenatalny, opieki nad chorym z cukrzycą, opatrywania ran, wykonywanie i interpretacja zapisu EKG, pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania, zasady pielęgnacji i żywienia noworodka i niemowląt, reanimacja i resuscytacja noworodka, suplementacja diety kobiet w ciąży i matek karmiących.Joanna Świderska-Kiec
specjalista ds. zakażeń uro-genitalnych


Tytuł magistra biologii zdobyła na Uniwersytecie Gdańskim, następnie ukończyła studia podyplomowe z analityki medycznej i uzyskała tytuł diagnosty laboratoryjnego.
Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, specjalizuje się w zakażeniach uro-genitalnych, głównie w zakażeniach wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), mogących prowadzić m.in. do rozwoju raka szyjki macicy. Brała udział w wielu konferencjach medycznych poświęconych zakażeniom HPV oraz diagnostyce molekularnej i prenatalnej.
Na co dzień pracuje w laboratorium genetyki molekularnej, gdzie zajmuje się wdrażaniem nowych badań laboratoryjnych oraz kontaktem z pacjentami i lekarzami.


Lek. med. Joanna Kuschill-Dziurda
lekarz Instytutu Medycyny Estetycznej; specjalista chorób wewnętrznych


Tytuł lekarza uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jeszcze w czasie studiów medycznych i stażu podyplomowego została z oceną celującą dyplomowaną kosmetyczką.

Przebyła szereg kursów i szkoleń z dziedziny medycyny estetycznej i anti-aging w kraju i za granicą, co pozwala jej wprawnie stosować techniki upiększania twarzy i ciała (odbudowa objetości twarzy przy użyciu kwasu polimlekowego (Sculptra) i hydroksyapatytu wapnia (Radiesse), iniekcje toksyny botulinowej (Botox, Azzalure) w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoterapia, skleroterapia, peelingi medyczne i wiele innych. Celem doskonalenia umiejętności wśród najlepszych przebyła w roku 2007 szkolenie u Dr Elisabeth Dancey w Klinice w Londynie.

Posiadanie specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych pozwala jej na niezwykle holistyczne podejście do każdego pacjenta, uwzględniające szczególnie silnie wpływ przeprowadzanych zabiegów na ogólne zdrowie pacjenta.

Jest autorem publikacji i doniesień naukowych oraz członkiem towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, World Society Interdisciplinary AntiAging Medicine (WOSIAM) i Towarzystwa Internistów Polskich.

W roku 2009 otworzyła przewód doktorski na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Certyfikaty z zakresu medycyny estetycznej


Marzena Chudek
specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk i włascicielka poradni dietetycznej w Lublinie należącej do ogólnopolskiej sieci poradni "Dobry Dietetyk"


Dyplom dietetyka zdobyła w Medycznym Studium w Parczewie. Swoje doświadczenie zdobywala na praktykach w placówkach służby zdrowia i przedszkolach. Przez 2 lata pracowała jako dietetyk w jednym z centrów dietetycznych w Krakowie.

Autorka wielu artykułów dotyczących zdrowej diety i właściwego podejścia do odchudzania publikowanych m.in na portalu fit.pl.

Brała udział w wielu akcjach promujących zdrowe odżywianie, m.in w akcji Metamorfozy w krakowskim kwartalniku "Trendy" udzielała porad dietetycznych i wspierała uczestniczkę akcji w trudnych momentach diety. Specjalizuje się także w żywieniu kobiet będących w ciąży.

Prowadziła warsztaty dietetyczne dla młodzieży w ramach akcji "Jem, bo wiem". Stale dokształca się w swojej dziedzinie i chętnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach.

Jest zwolenniczką zdrowego stylu życia.

Do kazdego klienta podchodzi indywidualnie, a dietę dobiera do jego stylu życia,stanu zdrowia, umiejętności kulinarnych i upodobań smakowych. Tym samym swoich klientów przekonuje do tego, że zdrowe posiłki mogą być bardzo smaczne, a dieta to nie jest pasmo wyrzeczeń tylko nowy, lepszy sposób odzywiania, który zapewni im świetną sylwetkę, zdrowie i wspaniałe samopoczucie.


Anna Nogajska
ekspertka od naturalnego pieluchowania oraz chustowania


Założycielka portalu www.ekobaby.pl, który jest poświęcony Wychowaniu Bezpieluchowemu, pieluszkom wielorazowym oraz chustom do noszenia dzieci. Mama dwójki dzieci, jedna z pierwszych osób w Polsce, która zajęła się propagowaniem naturalnego pieluszkowania. Aktywana działaczka społeczna, współpracuje z kilkoma portalami poświęconymi ekologii, publikuje w takich gazetach, jak np. "Twoje 9 miesięcy", "Przyjaciel", "Zielony Rynek". Jest Doradcą Noszenia Clauwi®, prowadzi Szkołę Noszenia ClauWi® w Polsce. Nosi własne dzieci od 3 lat.


Dorota Szewczyk
trener personalny, specjalista ds. fitness


Fitness ekspert, trener personalny, specjalista ds. odchudzania, prowadzi indywidualne zajęcia z kobietami, które po ciąży chcą wrócić do formy i zrzucić zbędne kilogramy dzięki treningom.